• Regisztráció

    A Torula Művésztér "Győrinek lenni..." projektjének workshopjaira
  • A „Győrinek lenni…” projekt a város és közössége, Győr és a győriek kapcsolatát vizsgálja. Mennyiben határozza meg Győr és annak történelme, hagyományai, épített és természeti környezete az itt lakókat és mennyiben formálják a győriek a város jelenét, jövőjét? Mekkora és milyen jellegű ez a (kölcsön)hatás?

    A „Győrinek lenni…” projekt első állomásának központi témája Győr iparvárosi énje. Mit kezdünk ezzel, miként viszonyulunk ehhez mi, győri polgárok? Mennyire és miként határozza ez meg győriségünket? Mit tartogat a jövő, milyen okokat kereshetünk a múltban és milyen látható következményeket tapasztalhatunk a jelenben? Hogyan dolgozzuk fel ezt a változást mi, a város lakói?

    A fenti kérdésekre egy helyspecifikus, összművészeti installáció megalkotásának folyamatában keressük a válaszokat, amely ötvözi a rajz, a kollázs, a tánc, a film és a zene eszközeit. A közös válaszkeresésünk központi eleme pedig az installáció megalkotásának részvétel alapú, a közösségi művészet eszközeit, módszereit alkalmazó folyamata, amelynek keretében három workshopot tartunk. Mindebben a KristofLab és Ziggurat Project művészei a partnereink.  

    A projektről itt olvashatsz bővebben: http://www.torula.hu/gyorinek-lenni.html. 

  • A résztvevők megismerkedhetnek különböző kreatív zenei játékokkal, amelyeik elsajátításához nincs szükség előzetes képzettségre, csak fantáziára és jókedvre. A csoportos foglalkozás során kipróbálhatják, milyen jelekkel kommunikálva vezényelni, szavakból zenét csiholni vagy a legegyszerűbb ritmushangszerekkel közösen muzsikálni. A foglalkozás során kísérletet teszünk elkalandozni olyan zenei irányokba is, ami váratlan, izgalmas hangzások felé viszi a közös játékot. A workshop végén útravalóul pedig egy olyan feladat is várja a résztvevőket, amivel a későbbi kiállítás hanginstallációjához is nagyban hozzájárulhatnak majd.

    Meghívott előadó és beszélgető partner: dr Tóth Péter szociológus, a Széchenyi István Egyetem docense
    Moderátor: Beke Márton, Torula Művésztér vezetője
    Workshop vezetője: Munkácsi Ádám, „Our Home Place” projekt

  • A résztvevők a múltjukból meghatározó terekről, helyszínekről készült fotókat hozna. A beszélgetés során a fotókhoz, az azokon látható területekhez, épületekhez érzéseket, akár hangokat, emlékeket társítunk, ezek alapján vizsgálhatjuk a helyzetet és kerülhetünk közelebb a megoldáshoz. Ez a metódus kapcsolható a múlt megértésén keresztüli, jelen és jövő lehetőségeinek vizsgálatához. Ezekből a printekből készítünk kézi kollázsokat (3-4) úgy, hogy a fotókat szétvágjuk és újra illesztjük egy új egészbe. Mindezek szerepelnek majd a végső kiállításon. Cél a múlt feldolgozása, akár traumák vagy pozitív emlékek során.

    Meghívott előadó és beszélgető partner: Szerencsés Rita, design- és művészetmenedzser, a KÉK – Kortárs Építészeti Központ csapatának tagja
    Moderátor: Tóth Szilvia, Torula podcast műsorvezetője
    Workshop vezetője: Szabó Kristóf, „Our Home Place” projekt

  • A jövő és a mozgás kapcsolata azok folyamatában érzékelhető leginkább, a hétköznapi mozdulatok artikulálása és a tudatosság bevezetése a mindennapokba előre visz. Ez a workshop struktúrájában 3 részre osztható, amelyekben a figyelem először a saját testre/érzékelésre, majd a térben elhelyezkedő többi testre/tárgyra, illetve azok összekötésére/reakciójára helyezkedik. A térben és időben való elhelyezkedés a workshop minden részét végig kíséri, akár az egyes résztvevőkön vagy a kompozíción van a hangsúly.

    Meghívott előadó és beszélgető partner: Szabó Krisztián, a Győri startup közösség társalapítója
    Moderátor: Lukács Gergő, „Our Home Place” projekt
    Workshop vezetője: Kovács Emese, „Our Home Place” projekt

  • Workshop(ok)ra való regisztrációddal arról is nyilatkozol, hogy megismerted és elfogadod a - Torula Művészteret fenntartó - Concilium Arts Alapítvány adatkezelési szabályzatát.

  • Should be Empty:
Jotform Logo
Now create your own Jotform - It's free! Create your own Jotform