Aanvraag tot vrijstelling(en) op basis van eerder verworven kwalificaties academiejaar 2025-2026 Logo
  • Aanvraag tot vrijstelling(en) op basis van eerder verworven kwalificaties academiejaar 2025-2026

    Deadline 1e semester- en jaarvakken: 8 oktober 2025
    Deadline 2e semestervakken: 28 februari 2026

    Per vak kan je per academiejaar maar 1x een aanvraag indienen, zorg dus dat je aanvraag volledig is!

  • STAP 1. BEREID JE VOOR

    Per vak kan je per academiejaar maar 1x een aanvraag indienen. Onvolledige aanvragen worden niet behandeld. Vul het formulier dus nauwkeurig in. Voor je verder gaat, zorg voor de volgende zaken:

    - Denk grondig na over de vakken waarvoor je een vrijstelling wilt vragen

    • Bekijk het programma en lees de opleidingsonderdeelfiches door. Lijst op welke vakken overeenkomen met vakken die je al behaalde in een vorige opleiding.
    • Ga zeker naar de eerste les, sommige docenten zullen studenten daar ook wijzen op de mogelijkheid voor een (deel)vrijstelling indien ze uit een bepaalde vooropleiding komen. 
    • Bekijk de lijst van al eerder beoordeelde vrijstellingen, indien je exact dezelfde credits hebt behaald zal je dezelfde beoordeling krijgen.

    Enkele huisregels:

    • Je kan enkel vrijstellingen aanvragen op basis van volledig behaalde credits: aanvragen op basis van behaalde onderdelen van een vak indien het volledige credit niet werd behaald, worden niet aanvaard.
    • Je kan enkel vrijstellingen aanvragen op basis van vakken waarvoor je minstens 10/20 behaalde.
    • Er worden geen vrijstellingen toegekend op basis van vakken of diploma's van het secundair onderwijs.

    - Voorzie een officieel bewijs van de punten of attesten die je behaalde

    • Indien je geen officieel puntenblad, attest of creditbewijs hebt, moet je dit opvragen aan de instelling waar je credits behaalde
    • Officieel puntenblad = niet een screenshot, geen documenten waar de woorden "voorlopig" of "officieus" opstaan!

    - Voorzie een officieel bewijs van de inhoud van de vakken of attesten die je behaalde

    • Het gemakkelijkste is om de ECTS-fiche en een inhoudstafel van het vak toe te voegen (via PDF of link): hier staan namelijk de contacturen, studiepunten, naam van de docent, handboeken, leerdoelen, inhoud van het vak,... in. Opgelet, dit moet de fiche zijn van het jaar waarin je het credit behaalde!
    • Ook op creditbewijzen staat vaak de korte inhoud van het vak.
    • Lees zelf de ECTS-fiche, het creditbewijs of de inhoudstafel nog eens na: indien deze inhoud nogal beknopt is, kan het handig zijn om ook de powerpoint van de cursus op te laden. Het is aan jou om aan te tonen dat de inhoud overeenkomt!
    • Indien je zelf de ECTS-fiches of creditbewijzen niet bezit, moet je dit opvragen bij de instelling waar je de credits behaalde.

    - Verzamel de info per vrijstellingsaanvraag

    • Je puntenblad laad je 1x op voor alle aanvragen. Per vak waarvoor je een vrijstelling vraagt, bundel je de ECTS-fiches of inhouden van de credits die je behaalde. Zo kan de aanvraag op een duidelijke manier naar de docent worden gestuurd.
    • Geef alle documenten een duidelijke naam (bv. PuntenbladKUL, ECTSfichechemie)
  • Heb je nu, tijdens of na het invullen van het formulier nog vragen? Aarzel niet om het faculteitssecretariaat te contacteren.

  • STAP 2. VOER JOUW GEGEVENS EN VORIGE OPLEIDING IN




  • Browse Files
    Cancelof
  • STAP 3. VRAAG JE VRIJSTELLINGEN AAN

    • Aanvraag 1 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 2 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 3 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 4 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 5 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 6 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 7 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 8 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 9 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Aanvraag 10 
    •  
    • Browse Files
      Cancelof
    • Je kan maar 10 aanvragen indienen per formulier. Wil je meer dan 10 vrijstellingen aanvragen? Vul het formulier dan 2x in en meld dit aan faclk@vub.be.

    • Indienen 
    • Wanneer je op "indienen" klikt, wordt het formulier bekeken door het faculteitssecretariaat. Je krijgt bevestiging als jouw dossier goed is aangekomen. Daarna worden de vrijstellingen bekeken door de titularis en bevestigd door de decaan. Je krijgt antwoord over elke aanvraag zodra ze beooordeeld werd door de docent.

    • Lees voor de zekerheid de inhoud van de tab "Bereid je voor" nog eens na en check nog eens of je aanvraag volledig is voor je hem indient.

      Kijk zeker na:

      • Je kan het formulier meerdere keren indienen, maar je kan maar 1x per jaar een aanvraag voor eenzelfde vak indienen. Ben je dus niet helemaal zeker of je aanvraag alle informatie bevat? Wacht dan bijvoorbeeld nog even tot de eerste les om de aanvraag voor dat vak in te dienen en zorg dat deze volledig is.
      • Indien je een ECTS-fiche hebt toegevoegd, heb je nagekeken dat je de fiche hebt toegevoegd van het academiejaar waarin je het vak hebt behaald? Zo niet kunnen we dit niet aanvaarden als bewijs van de inhoud die je hebt gezien!
      • Indien je een ECTS-fiche of creditbewijs hebt toegevoegd, heb je nagekeken of wat daar in staat ook weergeeft wat je tijdens de lessen hebt gezien? Kijk er zelf kritisch naar! Zo niet, voeg je best nog een inhoudstafel van de cursus toe. 

       

    • Controle Secretariaat 
    •  - -
    •  - -
    • Duid hieronder per vrijstellingsaanvraag de beslissing aan of dat de aanvraag naar de docent moet gaan. 

    • Vrijstelling 1 

    •  - -
    • Vrijstelling 2 

    •  - -
    • Vrijstelling 3 

    •  - -
    • Vrijstelling 4 

    •  - -
    • Vrijstelling 5 

    •  - -
    • Vrijstelling 6 

    •  - -
    • Vrijstelling 7 

    •  - -
    • Vrijstelling 8 

    •  - -
    • Vrijstelling 9 

    •  - -
    • Vrijstelling 10 

    •  - -
    • Overzicht 
    •  - -
    •  - -
    • Should be Empty: