• Image-40
  • Sodelujte v nagradnem natečaju Trendi kohezije!

  • Pridružite se natečaju Trendi kohezije in pokažite, kako vaš razvojni projekt, sofinanciran iz Kohezijske politike EU, ustvarja nove trende in postavlja najboljše prakse za prihodnost!

    Skozi preprosto prijavo lahko predstavite svoje dosežke, naša novinarska ekipa pa bo poskrbela, da bodo vidni širši javnosti. Prijavljeni projekti, ki izstopajo po inovativnosti in pozitivnem vplivu na skupnost, bodo prepoznani in nagrajeni, kar bo dodatno spodbudilo druge organizacije, da sledijo vašim korakom.

    Zakaj sodelovati?

    • Krepitev lokalne skupnosti
    • Povečanje vidnosti vaših projektov

    Možnost, da zmagate defibrilator za vašo lokalno skupnost

    Kako sodelovati?

    • Izpolnite enostavno prijavnico
    • Pokažite svoje dosežke in kako vaš projekt prispeva k trajnostnemu razvoju in zmanjševanju neenakosti

    Natečaj organizira slovenski medijski konzorcij, in sicer televizija IDEA v sodelovanju z največjo mrežo regionalnih spletnih medijev Sobotainfo.com, Mariborinfo.com, Ptujinfo.com in Ljubljanainfo.com ter Žurnal24. Najboljši projekti bodo predstavljeni širši javnosti, zmagovalni projekt pa bo prejel nagrado defibrilator, ki ga bo lahko namestil v svojo lokalno skupnost.


    Tematske kategorije:

    1. Socialna kohezija in zmanjšanje neenakosti
    2. Trajnostni razvoj in gospodarska konkurenčnost
    3. Izboljšanje občinske infrastrukture in institucionalne zmogljivosti
    4. Trajnostna mobilnost

    Rok za prijavo: 31. avgust 2024


    Ne zamudite priložnosti, da vaš projekt postane del novih trendov v kohezijski politiki! Prijavite se še danes in pomagajte soustvarjati boljšo prihodnost.

    Več informacij in prijava: [povezava do prijave]

    Krepimo lokalne skupnosti. Ustvarjamo boljšo prihodnost.


    O natečaju

    Podjetja in organizacije, sodelujte v natečaju Trendi kohezije

    Sodelujte v nagradnem natečaju Trendi kohezije, ki izpostavlja in nagrajuje razvojne projekte sofinancirane iz Kohezijske politike EU, ki postavljajo nove standarde in ustvarjajo “trende” v smislu najboljših praks, ki navdihujejo in vodijo druga prizadevanja za razvoj skupnosti.

    Krepimo lokalne skupnosti. Ustvarjamo boljšo prihodnost.

    Izpolnite enostavno prijavnico in naša novinarska ekipa bo z veseljem raziskala vaše dosežke

    Prijavite se

    S projektom lahko vaši lokalni skupnosti podarite defibrilator

    Natečaj Trendi kohezije je pobuda slovenskega medijskega konzorcija, ki išče in izpostavlja projekte, ki ne samo, da so trenutno relevantni in imajo takojšnji učinek na skupnost, ampak tudi kažejo na prihodnje smeri razvoja v kohezijski politiki. Ti projekti postavljajo nove standarde, ki jim lahko drugi sledijo, in tako ustvarjajo “trend” v smislu najboljših praks, ki lahko navdihnejo in vodijo druga prizadevanja za razvoj skupnosti po vsej Evropi.

    Projekti, prepoznani kot Trendi kohezije naslavljajo specifične potrebe skupnosti na inovativen način. S prepoznavanjem in nagrajevanjem projektov, se poveča njihova vidnost, kar spodbuja druge organizacije in skupnosti, da razmislijo o podobnih pristopih. Ta proces ne samo, da določa trende v kohezijski politiki in razvoju skupnosti, ampak tudi krepi mrežo znanja in izmenjavo najboljših praks.

    Projekti, ki so prepoznani kot Trendi kohezije, predstavljajo vodilne smeri razvoja v skupnostih, ki jih kohezijska politika želi spodbujati. To pomeni, da natečaj išče projekte, ki kažejo potencial za dolgoročen pozitiven vpliv, inovativnost in sposobnost navdihovanja prihodnjih iniciativ za trajnostni razvoj regij ter zmanjšanje neenakosti med regijami.

    Več o natečaju

    Natečaj Trendi kohezije organizira skupnost medijev, in sicer televizija IDEA, največja mreža regionalnih spletnih medijev Mariborinfo.com, Sobotainfo.com, Ptujinfo.com, Ljubljanainfo.com ter Žurnal24. Natečaj poteka v sodelovanju z Ministrstvom za kohezijo in regionalni razvoj.

    Natečaj je nacionalni znak odličnosti za projekte, ki jih financira EU in prikazujejo pozitiven učinek na razvoj in sodelovanje lokalnih skupnosti v Sloveniji. V prvi fazi zbiramo predloge projektov, ki so imeli po vašem mnenju izjemen pozitiven učinek na lokalno skupnost ter lahko predstavljajo vzor bodočim projektnim iniciativam. To so razvojni projekti, katerih učinek je še danes viden v lokalni skupnosti ter so se njegovi rezultati udejanjili v življenju.

    Med zbranimi prijavami bo strokovna komisija podala prvi izbor finalistov, katerih projekti bodo objavljeni in predstavljeni širši javnosti. V okviru mreže regionalnih spletnih medijev bo potekala glasovalna akcija za najboljše projekte v posamezni kategoriji po izboru bralcev. Po upoštevanju tako ocene strokovne komisije, kakor rezultatov glasovanja bo organizator natečaja v mesecu septembru 2024 na posebnem medijskem dogodku podelil plakete projektom, ki bodo prepoznani kot Trendi kohezije.

    Najboljši projekt bo prejel nagrado, in sicer defibrilator, ki jo bo lahko namestil na lokacijo svojega delovanja oz. v svojo lokalno skupnost. Pokrovitelj nagrade je Zavarovalnica Triglav.

  • Tematske kategorije

    1. Projekti za socialno kohezijo in zmanjšanje neenakosti

    To kategorijo sestavljajo projekti, ki se osredotočajo na izboljšanje socialnega vključevanja, dostopa do javnih storitev, izobraževanja in zdravstvenega varstva, ter projekti, ki ciljajo na zmanjšanje regionalnih in socialnih neenakosti. Primeri vključujejo programe usposabljanja za ranljive skupine, razvoj socialne infrastrukture v zapostavljenih območjih in iniciative za spodbujanje enakih možnosti.


    2. Projekti za trajnostni razvoj in gospodarsko konkurenčnost

    V tej kategoriji so projekti, ki spodbujajo zeleno gospodarstvo, trajnostni razvoj, inovacije ter podpirajo mala in srednje velika podjetja (MSP) in start-upe. Cilj teh projektov je krepitev gospodarske konkurenčnosti ob hkratnem zmanjševanju okoljskega odtisa. To vključuje projekte, ki se osredotočajo na razvoj obnovljivih virov energije, učinkovito uporabo virov in podporo inovativnim tehnološkim rešitvam.

    3. Projekti za izboljšanje občinske infrastrukture, institucionalne zmogljivosti in učinkovite javne uprave

    Projekti v tej kategoriji se osredotočajo na krepitev zmogljivosti javnih institucij, izboljšanje učinkovitosti javnih storitev, spodbujanje dobrega upravljanja ter transparentnosti, in vključujejo tudi občinske infrastrukturne iniciative. Poleg digitalizacije javnih storitev, usposabljanja javnih uslužbencev in razvoja novih upravnih postopkov, ta kategorija obsega tudi projekte, ki izboljšujejo infrastrukturo - kot so cestni projekti, izgradnja in obnova kolesarskih poti, javna razsvetljava in komunalna infrastruktura. Ti projekti imajo cilj izboljšati kakovost življenja v skupnosti, olajšati mobilnost in dostopnost ter podpirati trajnostni razvoj občin.

    4. Trajnostna mobilnost

    Projekti trajnostne mobilnosti so namenjeni spodbujanju premika v smeri bolj trajnostnih načinov transporta in mobilnosti, ki zmanjšujejo negativne vplive na okolje, prometne zastoje ter izboljšujejo kakovost življenja v skupnosti. Ti projekti se spodbujajo uporabo javnega prevoza, kolesarjenja, hoje in deljenih oblik transporta, t.i. “car sharing” sisteme, ki zmanjšujejo odvisnost od individualnih avtomobilov. Namen projektov je ustvariti bolj učinkovite in okolju prijazne transportne sisteme. S tem se spodbuja tudi trajnostni razvoj mest in regij ter ustvarja boljše življenjske pogoje za njihove prebivalce.


    Pogoji za sodelovanje

    Projekti morajo biti zaključeni od dneva prijave na natečaj. Zaključen projekt je tisti, pri katerem so bile izvedene vse načrtovane dejavnosti, prejel je ves finančni prispevek, upravičenec ali organ upravljanja pa ga je označil za zaključenega.

    Prijaviti je mogoče projekte, ki so od 1. januarja 2021 prejeli sofinanciranje iz naslednjih virov:

    • Evropskega sklada za regionalni razvoj (vključno z vsemi projekti Interreg),
    • Kohezijskega sklada,
    • Evropskega socialnega sklada (in Evropskega socialnega sklada Plus) ter
    • Sklada za pravični prehod.


    Merila za oddajo

    Projekte se bo ocenjevalo na podlagi naslednjih kriterijev:

    • doseženih rezultatih,
    • Inovativnost,
    • Vpliv na trajnostni razvoj lokalnega območja,
    • Razmerje med vrednostjo projekta in njegovim učinkom,
    • Krepitev in vključevanje lokalne skupnosti,
    • Vključevanje mladih,
    • Kreativnosti diseminacije.
  • Prijavni obrazec

  • Osnovne informacije o projektu

  • Financiranje

  • Kontakti

  •  -
  • Image-38
  • Should be Empty: