Registracija į grupinius užsiėmimus
psichikos sveikatos stiprinimui
NUOTOLIU
Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendinantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos Psichologinės gerovės tvarkos aprašą, kuriuo yra siekiama stiprinti visų amžiaus grupių psichikos sveikatą, organizuoja grupinius užsiėmimus psichikos sveikatos stiprinimui.
Kas? Grupiniai užsiėmimai, skirti stiprinti Mažeikių miesto ir rajono gyventojų nuo 16 m. psichikos sveikatą ir didinti psichikos sveikatos raštingumą.
Kam skirta? Vyresniems nei 16 metų amžiaus Mažeikių miesto ir rajono gyventojams, kurie nori įgyti daugiau žinių apie psichikos sveikatą, pagalbos sau būdus ir didinti psichologinį atsparumą.
Ką veiksime? Grupiniai užsiėmimai skirti gyventojų asmeninių įgūdžių tobulinimui, psichologiniam atsparumui ugdyti ir psichikos sveikatos raštingumo didinimui.
Kaip viskas vyks? Kviesime į savaitinius 2 val. trukmės susitikimus (arba vienkartinius, jei taip nurodyta prie temos).
Grupes ves patyrusios psichologės ir terapeutės.
Uždaroje, saugioje iki 12 žmonių grupėje tyrinėsime psichikos sveikatai palankius ir rizikingus veiksnius, mokysimės kaip efektyviai bendrauti, saugoti sveikatą, valdyti stresą ir nerimą.
Temų aprašymai
Terapiniai, patyriminiai užsiėmimai:
1. Savęs pažinimo grupė ,,Kelionė į save", savaitiniai užsiėmimai antradieniais nuo 18 val (laukiančių eilė). Psichologė Agnė.
Trumpas aprašymas: Grupės metu bus gilinamąsi į santykį su savimi ir kitais: tyrinėjami vidiniai išgyvenimai, bendravimo ypatumai, vidinės motyvacijos stiprinimas ir kitų iššūkių sprendimas kasdieniame gyvenime.
Grupės metu dalyvavimas vyks įsijungus kamerą ir mikrofoną.
---
2. ,,Dėmesingu įsisąmoninimu (angl. Mindfulness) grįsta streso valdymo (MBSR) programa“, savaitiniai užsiėmimai šeštadieniais nuo 10 val. Psichologė, dėmesingu įsisąmoninimu grįstų praktikų (angl. Mindfulness) mokytoja Žydrūnė.
Tai moksliniais tyrimais įrodyta ir grįsta programa, skirta visiems, kas nori įgyti žinių ir įgūdžių efektyviau tvarkytis su stresu. Po užsiėmimų yra galimybė gauti praktikų įrašą tam, kad praktikos būtų tęsiamos namuose ir taip būtų formuojami įgūdžiai bei siekiamas pagrindinis tikslas – įveikti stresą.
Mindfulness praktikų nauda:
- mažėja vertinimas, kritika savęs ir kitų atžvilgiu,
- išmoksta pastebėti mintis, emocijas, kūno pojūčius, impulsus veikti ir geba daryti geresnius pasirinkimus gyvenime,
- mažiau įsitraukia arba neįsitraukia į neigiamas patirtis,
- gerėja tarpusavio santykiai su aplinkiniais,
- lengviau išbūnama su diskomfortu,
- geba pastebėti pozityvius dalykus gyvenime ir mėgaujasi dabarties akimirka,
- lengviau įveikia kasdienes veiklas,
- sumažėja nuovargis, gerėja miego kokybė ir kt.
---
3. ,,Dėmesingas nėštumas“. Psichologė Žydrūnė.
Tai 8-9 savaičių trukmės grupiniai užsiėmimai nėščioms moterims. Nėštumas – tai ypatingas laikas moteriai. Tačiau ne visada jis gali būti džiaugsmingas ir sklandus emociškai. Moteris nėštumo metu dėl hormoninių pokyčių, asmenybės ypatumų, aplinkos įtakos gali patirti daug emocinių iššūkių, su kuriais gali būti sunku susitvarkyti. Nerimas, stresas, depresiškumas, tai tik dalis patiriamų sumišusių jausmų. Kaip priimti šiuos jausmus, juos suprasti ir pagerinti savo emocine būklę, tai yra tai, ko gali reikėti kiekvienai besilaukiančiai būsimai mamai. Šių grupinių užsiėmimų metu, moterys turės galimybę praktiškai formuoti
psichologinio atsparumo įgūdžius, grįstus dėmesingu įsisąmoninimu (angl. Mindfulness). Šie įgūdžiai naudingi tuo, kad padeda išbūti su diskomfortu, su atjauta priimti patiriamus nemalonius jausmus ir su jais išbūti. Tęsiant praktikas kaip antrinę naudą, moteris gali patirti daugiau ramybės ir atsipalaidavimo, išmokti būti labiau dėmesinga savo ir būsimo kūdikio poreikiams, įgyti daugiau pasitikėjimo, sąmoningumo, kas padės efektyviau funkcionuoti vėlesniuose tėvystės etapuose.
4. ,,Vaikų hiperaktyvumas“. Psichologė Žydrūnė.
Tai 8-9 ių savaičių trukmės grupiniai susitikimai, kurių metu
išsamiau bus gvildenama hiperaktyvumo tema, tėvai turės galimybę įgyti žinių, padedančių formuoti dėmesingo auklėjimo įgūdžius, kurie padėtų reguliuoti hiperaktyvaus vaiko elgesio
apraiškas, ugdytų vaiko dėmesį ir savireguliaciją.
5. ,,Sąmoningumu grįsta tėvystė“. Psichologė Žydrūnė.
Tai 8-9 savaičių trukmės grupiniai užsiėmimai tėvams, grįsti ,,Dėmesingu įsisąmoninimu (angl. Mindfulness) teorija bei praktikomis. Taip pat šių užsiėmimų metu sužinosime kaip su meile ir pagarba nustatyti ribas. Kas slypi už vaiko netinkamo elgesio ar stprių emocijų apraiškų. Po užsiėmimų tėvai įgyja įgūdžių kaip tvarkytis su patiriamu stresu tėvystėje, įgyja daugiau pasitikėjimo, ramybės. Tai stprina ryšį su vaiku ir leidžia patirti daugiau džiaugsmo bei pilnatvės tėvystėje.
6. Edukaciniai ir savitarpio pagalbos užsiėmimai „Pasitikėjimo savimi stiprinimas“, savaitiniai užsiėmimai ketvirtadieniais nuo 13:00. Psichologė Vinga.
Skirta visiems norintiems labiau pasitikėti savimi, labiau mylėti save, atpažinti nemeilę sau savo kasdienybėje, suprasti, kokios šio nepasitikėjimo savimi galimos priežastys, išmokti paprastų būdų, kaip stiprinti ryšį su savimi ir meilę sau. Paliesime įvairias gilias temas: vidinis trūkumo jausmas, atstūmimo baimė, toksiški santykiai ir pan. Numatomi 10 užsiėmimų.
7. Edukaciniai užsiėmimai „Pozityvi tėvystė ir drausminimas“, savaitiniai užsiėmimai pirmadieniais. Psichologė Vinga
Aprašas: Jei kaip ir daugelis tėvų svajojate, kad vaikai elgtųsi tinkamai, o vėliau užaugtų dorais, laimingais ir atsakingais žmonėmis, tačiau auklėdami savo mažuosius susiduriate su sunkumais, kviečiu prisijungti. Aptarsime parindines auklėjimo strategijas, vaiko drausminimo būdus ir kartu puoselėtumėte ryšį su vaiku, o kartu savo patirtimi dalinsimės su kitais tėveliais. Numatomi 8 užsiėmimai, kurių trukmė 2 val.
a. Skirta tėveliams, kurių vaikučių amžius nuo 2 iki 6 metų; Pirmadieniais 9:00 – 11:00
b. Skirta tėveliais, kurių vaikučių amžius nuo 7 iki 12 metų. Pirmadieniais 11:30 – 13:30
-------------------------
Praktinių paskaitų, seminarų, vienkartinių užsiėmimų aprašymai:
Psichologės, dėmesingu įsisąmoninimu grįstų praktikų (angl. Mindfulness) mokytojos Žydrūnės temos (orientuota į 2-7 metų vaikų tėvus):
,,Dėmesingumas tėvystėje“. Dėmesingumu (angl. Mindfulness) grįstos tėvystės principai.
,,Sensoriniai vaiko poreikiai“. Paskaitos metu tėvai susipažins su sensorinės integracijos ypatumais, jos įtaka vaiko emocijoms, elgesiui, savireguliacijai ir kt. procesams. Taip pat, susipažins kokiais būdais ir priemonėmis atliepti vaiko sensorinius poreikius.
,,Vaikų pyktis“. Paskaitos metu tėvai įgys žinių dėl ko kyla vaikų pyktis. Kokia forma jis gali pasireikšti ir kaip padėti ne tik vaikui tinkamais būdais išreikšti pyktį, bet kaip reaguoti ir išbūti
su vaiko pykčio apraiškomis patiems tėvams.
,,Vaikas aktyvus ar hiperaktyvus?“. Dažnai tėvai išgirsta, kad jų vaikas yra hiperaktyvus. Tai gali nuskambėti iš ugdymo įstaigos darbuotojų ar kitų žmonių. Paskaitos metu, tėvai įgys žinių kas yra hiperaktyvumas ir kokia pagalba būtina, norint padėti vaikui sutelkti dėmesį bei formuoti savireguliacijos įgūdžius.
,,Mano vaikas kitoks. Kaip priimti, kaip suprasti, ką žinoti, ko nepražiūrėti“. Paskaitos metu aptarsime įvairius iššūkius tėvystėje: vaiko raidos, emocinius, elgesio, sensorinius, sužinosime kas yra specialieji ugdymosi poreikiai ir kada jie nustatomi. Taip pat aptarsime tėvų reakcijas, jausmus ir pagalbos būdus.
,,Stresas tėvystėje“. Aptarsime būdus kaip tvarkytis su stresu, palaikyti gerą emocinį gerbūvį ir kokiais būdais formuoti psichologinį atsparumą, kad būtume efektyviais tėvystėje.
,,Stresas. Būdai, padedantys jį įveikti“. Paskaitos metu dalyviai susipažins su įvairiomis technikomis, padedančiomis įveikti stresą. Daug dėmesio bus skiriama dėmesingumu grįstų
praktikų aptarimui, jų atlikimo principams susipažinti bei dalyviai turės galimybę išbandyti praktiškai. Ši paskaita gali būti įvadinė prieš apsisprendžiant dalyvauti 8 savaičių trukmės ,,Dėmesingu įsisąmoninimu (angl.Mindfulness) grįstoje streso valdymo (MBSR)“ programoje.
UŽSIĖMIMŲ TEMOS NUOLAT ATNAUJINAMOS.
Teirautis: psichologijos.paslaugos@gmail.com