VOORWAARDEN
- De therapeut houdt zich aan de beroepscode van de beroepsverenigingen VBAG
- De therapeut stelt het belang van de cliënt centraal in de therapie of het onderzoek.
- De cliënt overlegt relevante informatie aan therapeut, nodig voor een goede behandeling.
- Inhoudelijke informatie vanuit de therapie of onderzoek wordt nooit naar buiten gebracht, tenzij de cliënt daarvoor expliciet toestemming heeft gegeven.
- De cliënt heeft het recht tot inzage in zijn/haar dossier, recht op wijzigen, wissen en het ontvangen van alle geregistreerde gegevens.
- De therapeut verplicht zich de cliënt correct door te verwijzen naar een collega-therapeut of arts, indien zijn/haar behandeling niet toereikend is.
Behandeling kinderen
Volgens de WGBO is bij kinderen tot 16 jaar voorafgaand aan de behandeling de toestemming van beide ouders/voogden vereist.
Betaling en vergoeding
- De kosten van de therapie/behandeling bedragen 90 euro per consult (60-75 minuten)(tarief 2026). Prijsaanpassing mogelijk per 1 januari van een nieuw kalenderjaar.
- De kosten van een kort consult bedragen 55 euro per consult (30 minuten)(tarief 2026). Prijsaanpassing mogelijk per 1 januari van een nieuw kalenderjaar.
- De kosten van de ABUS-echografie bedragen 255 euro voor een eerste consult (30-45 minuten)(tarief 2026). Prijsaanpassing mogelijk per 1 januari van een nieuw kalenderjaar. Dit consult wordt niet vergoed.
- De kosten van de thermografie staan op de website van De Groene Zuster. Prijsaanpassing mogelijk per 1 januari van een nieuw kalenderjaar. Dit consult wordt niet vergoed.
- Telefonische of emailconsulten die minder dan 15 minuten duren worden niet in rekening gebracht. Langere consulten worden per 15 minuten in rekening gebracht a 30 euro per 15 minuten.
- De cliënt ontvangt na de behandeling een factuur die hij/zij kan indien van toepassing indienen bij de zorgverzekeraar.
- De cliënt informeert zelf voorafgaand aan het bezoek aan de therapeut bij zijn/haar zorgverzekering of deze kosten (gedeeltelijk) vergoed worden. Thermografie, cursussen of workshops worden nooit vergoed. De cliënt is altijd zelf verantwoordelijk voor tijdige betaling van de factuur.
- Betaling kan per PIN of contant. De cliënt ontvangt altijd een factuur.
Bereikbaarheid en annulering
Bij verhindering dient de cliënt minimaal 48 uur van tevoren af te zeggen (via een bericht op de voicemail, via Whatsapp, via SMS of per emailbericht) anders wordt het volledige consult in rekening gebracht. Annuleren kan ook via de annuleerknop in de bevestiging.
Bij verhindering van de therapeut dient de cliënt tijdig geïnformeerd te worden en wordt er indien mogelijk op korte termijn een nieuwe afspraak gemaakt.
De therapeut biedt de mogelijkheid om de voicemail in te spreken of een bericht te sturen via SMS, Whatsapp of email.
Behandeling consulten
De therapie is opgebouwd uit een aantal consulten/behandelingen, waarbij telkens voorafgaand aan de behandeling een gesprek plaatsvindt. Aan de hand van een gezamenlijk overleg/korte evaluatie worden al dan niet vervolgafspraken gemaakt. Een consult duurt gemiddeld 60-75 minuten. De cliënt kan contact opnemen voor vragen.
Aansprakelijkheid
De therapeut heeft een beroepsaansprakelijkheidsverzekering. Iedere aansprakelijkheid van de therapeut is beperkt tot een bedrag dat in voorkomend geval wordt uitgekeerd door de verzekeraar, vermeerderd met het eigen risico.
Bij geschillen met de behandelaar/therapeut is het advies om dit eerst te bespreken met de therapeut. Als u er samen niet uit komt, kunt u via onderstaande linkjes een klachtenformulier aanvragen.
THERAPIEVORM/ONDERZOEKSVORM
Cliënt wenst natuurgeneeskundige of energetische consulten / behandelingen waaronder (afhankelijk van de wensen en doelstelling) de volgende therapieën kunnen vallen:
Natuurgeneeskunde (gebruik van edelstenen, bloesemremedies, EEN Energetica, Celzouten, Inzichtkaarten), energetische therapie (Reiki, Healing Touch, Magnetiseren, Regressietherapie), borstweefselbehandelingen, manuele lymfedrainage, littekenbehandelingen, psychosociale therapie, NLP en systemisch werk etc.
Daarnaast doet therapeut ook aan borstonderzoeken, zowel met thermografie als met echografie. Deze onderzoeken zijn geen vervanging voor het bevolkingsonderzoek, mammografie of een bezoek aan de huisarts. Thermografie en echografie zijn aanvullende onderzoeken. Daarnaast doet therapeut ook lichaamsonderzoeken met Thermografie.
De therapeut mag zonder toestemming van de cliënt geen andere (be)handelingen en/of onderzoeken verrichten.
Leeef! werkt ook met de volgende geregistreerde handelsnamen De Groene Zuster Noord, Centrum voor Borstgezondheid en International Preventative Breast Health Association. Behandelingen en consulten onder deze handelsnaam vallen onder Leeef! en daarmee ook binnen deze behandelovereenkomst.
Beëindiging van de behandeling kan te allen tijde met wederzijds goedvinden geschieden. Indien hulpvrager voortzetting van de overeenkomst niet langer op prijs stelt of nodig acht, kan hij/zij deze eenzijdig beëindigen. Indien de hulpvrager tegen het advies in van de therapeut de overeenkomst beëindigt, zal de hulpvrager op verzoek van de therapeut een verklaring ondertekenen waarin hij/zij te kennen geven dat hij/zij tegen het advies van de therapeut in het onderzoek of de behandeling voortijdig heeft beëindigd.
De therapeut kan de overeenkomst slechts eenzijdig onder vermelding van argumenten beëindigen, indien redelijkerwijs niet van haar kan worden gevergd dat zij de overeenkomst voortzet. De therapeut zal in een dergelijke situatie hulp en adviezen blijven verlenen, totdat de hulpvrager een overeenkomst met een andere therapeut heeft kunnen sluiten.
PRIVACY VERKLARING
Privacy
Voor een goede behandeling is het noodzakelijk, dat ik als uw behandelaar, een dossier aanleg. Dit is ook vanuit de wet WGBO verplicht opgelegd. Uw dossier bevat aantekeningen over uw gezondheid en gegevens over de uitgevoerde onderzoeken en behandelingen. In het dossier worden gegevens opgenomen die voor uw behandeling noodzakelijk zijn. Mocht er reden zijn om informatie op te vragen bij een andere zorgverlener, bijvoorbeeld uw huisarts, dan kan dat alleen na uw expliciete toestemming. Ook deze gegevens worden in het dossier opgenomen.
Ik doe mijn best om uw privacy te waarborgen. Dit betekent onder meer dat ik:
- Zorgvuldig omga met uw persoonlijke en medische gegevens.
- Ervoor zorg dat onbevoegden geen toegang hebben tot uw gegevens.
Als uw behandelaar heb ik als enige toegang tot uw gegevens in uw dossier. Ik heb een wettelijke geheimhouding (beroepsgeheim).
Er is een waarnemingsovereenkomst met een collega-therapeut bij langdurige afwezigheid van de therapeut. Hiermee heeft de therapeut een verwerkingsovereenkomst. Deze collega-therapeut krijgt pas toegang tot de gegevens als de therapeut overlijdt of langdurig arbeidsongeschikt wordt.
Indien Leeef! een medewerker heeft, krijgt deze (beperkt) toegang tot de persoonsgegevens in verband met agendabeheer, facturatie, thermografie en echografie. Met deze medewerker heeft Leeef! dan een verwerkersovereenkomst. Leeef! heeft ook een verwerkersovereenkomst met De Groene Zuster voor het inboeken van afspraken en opstellen van thermografie rapporten. De echografie foto’s gaan alleen met geboortedatum naar de arts voor interpretatie. Uw andere persoonlijke gegevens zijn daarin niet meegenomen.
De gegevens uit uw dossier kunnen ook voor de volgende doeleinden worden gebruikt:
- Om andere zorgverleners te informeren, bijvoorbeeld wanneer de therapie is afgerond, of bij verwijzing naar een andere behandelaar. Dit gebeurt alleen met uw expliciete toestemming.
- Voor het gebruik voor waarneming, tijdens mijn afwezigheid.
- Voor het geanonimiseerd gebruik tijdens intercollegiale toetsing.
- Een klein deel van de gegevens uit uw dossier wordt gebruikt voor de financiële administratie, zodat ik of mijn administrateur, een factuur op kan stellen.
- Voor het sturen van een nieuwsbrief als u daarvoor hebt aangemeld of toestemming hebt gegeven in het eerste consult of wanneer u zelf hebt ingeschreven voor de nieuwsbrief. Wanneer ik vanwege een andere reden gebruik wil maken van uw gegevens, dan zal ik u eerst informeren en expliciet uw toestemming vragen.
De gegevens in het cliëntendossier blijven zoals in de wet WGBO wordt vereist 20 jaar bewaard.
Privacy zorgnota
Thermografie, cursussen of workshops worden nooit vergoed. U kunt de nota dan indien van toepassing declareren bij uw zorgverzekeraar. Hier staan op:
- Uw naam, adres en woonplaats
- Uw geboortedatum
- De datum van de behandeling/het consult/het onderzoek
- Korte omschrijving van de behandeling/het consult/het onderzoek en indien van toepassing de prestatiecode
- De kosten van het consult
Op deze overeenkomst is het Nederlands Recht van toepassing.
BIJZONDERE BEPALINGEN:
Verhindering therapeut
Indien de therapeut door ziekte of andere oorzaken voor een langere periode dan 8 weken niet in staat is om zelf de behandelingen uit te voeren, kan zij voorstellen een collega-therapeut in haar plaats in te schakelen die de behandeling overneemt. In het geval de cliënt dit niet wenst te accepteren dient hij/zij dit schriftelijk aan de therapeut kenbaar te maken en eindigt deze overeenkomst per de datum van ontvangst van bedoeld schrijven aan therapeut. Na beëindiging van de overeenkomst worden slechts de kosten van de uitgevoerde behandelingen in rekening gebracht tot de eerder genoemde datum.
Aansprakelijkheid
De therapeut heeft een Collectieve Beroepsaansprakelijkheidsverzekering. Iedere aansprakelijkheid van de therapeut is beperkt tot een bedrag dat in voorkomend geval wordt uitgekeerd door verzekeraar, vermeerderd met het eigen risico. Bij klachten over de behandeling kan de cliënt zich voor het klachtrecht wenden tot VBAG. Voor het tuchtrecht kan cliënt wenden Stichting TCZ, Tuchtrecht Complementaire Zorg (www.tcz.nu).
TOT SLOT
Voordat u een onderzoek, consult of behandeling kunt krijgen dient u akkoord te gaan met volgende stellingen:
- Ik ben geïnformeerd dat mijn persoonsgegevens worden opgenomen.*
- Ik weet dat thermografie en echografie geen alternatief zijn voor de mammografie.
- Ik weet dat ik het recht heb op inzage, wissen en ontvangen van alle geregistreerde gegevens.*
- Ik geef toestemming voor het vastleggen van gegevens in het cliëntendossier*
- Ik geef toestemming voor het gebruik van mijn emailadres voor de facturering*
- Ik geef toestemming voor de behandeling of het onderzoek*
- Ik geef toestemming voor overdracht van dossiergegevens aan de waarnemer bij langdurige ziekte of overlijden van de therapeut*
- Ik heb de overige voorwaarden die van toepassing zijn op de behandelovereenkomst gelezen en ga hiermee akkoord.*
* Indien u geen vinkjes zet in onderstaand vakje kunt u geen behandeling, consult of onderzoek ontvangen.