Членовете на Съвета за развитие на гражданското общество (СРГО) Ви канят да споделите Вашето мнение относно съдържанието на бъдещ Закон за насърчаване на добрволчеството.
Защо сега?
През април 2025 Парламентът прие на първо четене три законопроекта за насърчаване на доброволчеството. Сега предстои изготвянето на финален вариант на законопроект, който да бъде приет на второ четене.
Затова на 11.10.2025 СРГО организира първото си публично събитие посветено именно на регулацията на добрволстването. На него взеха участие народни представители, представители на Министерски съвет, граждански организации и представители на бизнеса.
Какво предстои ?
Макакр трите вече приети на първо четене законопроекти да имат много сходства, все още има въпроси, които ще се дебатират в Парламента. Членовете на СРГО остават ангажирани в този процес с цел представяне позицията на гражданския сектор в България. Споделете вашите препоръки и коментари, за да можем ние да ги представим в предстовящите дискусии.
Вижте информация за законопроеките тук: https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/166424